• migros un başörtülü çalıştırmama kararı

  281.
  çok konuşulmuş bir konu, eski de epey ama ben herhangi bir kaynak göremedim bu açıklamayla ve kararla ilgili. varsa bi bakalım link verin, tazeleyelim dağarcığımızı.

  ben şimdiye kadar firmanın yüzü olan kısımda çalışanlarında başörtüsü olan herhangi birisini görmedim ama bunu istekleri o yöndeyse neden deklare etmek istesinler ki? verirler insan kaynakları departmanının başındaki kişiye bilgiyi, bu süreci profesyonelce yöneterek kimseyi mağdur etmeden ihtiyaçları doğrultusunda işe alım süreçlerini devam ettirirler.

  ben olsam öyle yaparım yani, onlar da öyle olmalı.
  ... intensivecare
 • pencereden aniden zall girse yapılacaklar

  2.
  pencereden aniden zall girse yapılacaklar
  2 ... intensivecare
 • evinizde beslemek istediğiniz hayvanlar

  3.
  ornitorenk düşünenler için;

  (bkz: evde ornitorenk besleyeceklere tavsiyeler)
  1 ... intensivecare
 • rahip brunson vakasının bize öğrettikleri

  20.
  öğrenmeyi şiar edinmiş insanlara hiçbir şey öğretmemiştir.

  çünkü onlar daha önceden neyin ne renk olduğunu algılayabilmiş kişilerdir. rahip brunson vakası, anlağı geniş olanlar için sadece bilinenleri destekler niteliktedir.

  bizim esas sorunumuz; büyük çoğunluğumuzun sorgulayabilme, olaylara geniş perspektiften bakabilme, bariz şeyleri bağnazlıktan sıyrılarak değerlendirebilme gibi insani özelliklere sahip olmak adına herhangi bir altyapıya haiz olamamasıdır.

  böyle devam ettikçe bizde vaka bitmez, kimse de bi bok anlamamaya devam eder.
  ... intensivecare
 • içmedeyiz uludağ sözlük

  78.
  (#41129868)

  içmedeyiz uludağ sözlük
  2 -1 ... intensivecare
 • kemalistlerin bilimle ilgilenmemesi

  5.
  bi ledli ekmek dolabı, ne bileyim kontağı çevirince besmele çeken araba, safları sıklaştırıcı krem falan hiç yok.

  hep kıskançlık, aşağılık kompleksi bunlar işte...
  2 -1 ... intensivecare
 • yaşam amacınız nedir

  3.
  (bkz: sözlük yazarlarının yaşam felsefeleri)
  1 ... intensivecare
 • benekli şeylere bakamamak

  3.
  (bkz: tripofobi)
  ... intensivecare
 • erkekleri eskiciye verip yerine leğen almak

  6.
  plastik çocuklar beklemektir.

  biz de şişme bebekten mi medet umalım yani?
  1 ... intensivecare
 • bu dünya ne sana ne de bana karl marx

  9.
  (bkz: işte aradığım mizah)
  3 ... intensivecare
 • felsefe okumuş kızın bakire kalma oranı

  1.
  yüzde 50'dir.

  ortada bir adet kız var, ya bakiredir ya da değildir. felsefe okumakla ilintili bir durum yoktur. türkçenize gelirsek, ya "kızların" demen lazım ya da oranı yerine "ihtimali". fakat düzgün yazsanız da sen ve türevlerin zihniyet olarak hala çok çirkinsiniz.

  peki sen ve senin gibilerin şu hayatta kendine, eşine, çocuğuna, çevrene, ülkene faydalı birer birey olabilme oranlarınız kaç olacak?

  cevap veriyorum, yüzde 1'i geçmeyecektir.
  5 -1 ... intensivecare
 • hepbirsonbahar will you marry me

  2.
  https://www.youtube.com/watch?v=VzD_IwDC5tc+
  1 ... intensivecare
 • umudu en iyi anlatan cümle

  61.
  umuda bin kurşun sıksa da ölüm,
  unutma, umuda kurşun işlemez gülüm.
  alsa da bizi çukuruna ölüm,
  hatırla ki, fidanlar da çukurlarda büyür gülüm.
  *
  -1 ... intensivecare
 • sokaklarda başı açık kadın görmek is te mi yo ruz

  21.
  (bkz: heceleyerek konusmada sezilen kararlilik)
  1 ... intensivecare
 • şeriat gelirse türkiye nin şahlanacağı gerçeği

  2.
  (bkz: şeriat gelirse türkiye nin şah mat olacağı gerçeği)

  **

  tk218 sefer sayılı riyad-ankara uçağındaymış şu anda, geliyormuş gerçekten.

  arapperest dindaşlarımız karşılama için esenboğa'ya otobüsler organize etmişler.
  ... intensivecare
 • chp genel merkezinde çok fena seks dönmesi

  1.
  (bkz: toplanın espri yapıyorum)
  1 ... intensivecare
 • sinan özen dudağı

  6.
  hayatımda gördüğüm ilk sinan özen eleştirisine konu olan dudak.

  o kadar eleştiriden uzak bir hayatı oldu ki, adam entryi görse plastik cerrahiye gider hemen dudağını yaptırmaya.
  4 ... intensivecare
 • 11 şubat 2019 sebze kuyrukları

  38.
  aramızda bazı arkadaşlar var, trollerse başlığı şişirip daha çok insanın gözüne sokuyorlar sağolsunlar ama yazdıkları, bu konuyla ilgili düşündüp ulaştıkları sonuçlarsa eğer, gerçekten bu kadar salaklık çok üzücü.

  kapitalist sistemi iliklerimize kadar hissettiğimiz bu zamanlarda eğer bir devlet ihtiyacı olan topluluğa mal ve/veya hizmeti kendi eliyle satmaya/dağıtmaya başladıysa, bunun arkasında büyük bir savaş durumu, global bir ekonomik kriz, dışa bağımlı olduğunuz konuda ticari ambargoya uğramak gibi yüksek etkili durumlar gerçekleşmiş olmalıdır. bu durumlarda devlet içinde zaten sektör eliyle ticaret durma noktasına geldiği için ortalıkta sizinle rekabet etmek durumunda kalacak özel sektör firmaları olmadığından oluşturduğunuz zarar minimum seviyede kalır, bilakis halkın eksiklikleri bir şekilde giderildiği için faydalı da olunur.

  bu minvalde, zamanında ikinci dünya savaşı döneminde ve kıbrıs harekatı sonrasındaki abd ambargosu doğrultusunda gerçekleşen kuyruklarla, bugün karşımıza çıkan bu durumu aynı kefeye koymak için kötü niyetinizin veya aptallığınız üst seviyelere çıkmış olması gerekir. bütün bunları bilmek zorunda değilsiniz, fakat biliyormuş gibi fikir beyan etmek ne kadar yakışıksız bir şey.

  fetöcü vatan haini diyorsunuz, adamların hesaplarını siz pompaladınız, her yerde etkisi olacak hale gelmesine siz müsaade ettiniz, gariban halkı da bunlara alet ettiniz.

  dış güçler lölö falan diyorsunuz, devletin demirbaşları ve en büyük güvenceleri olan kamu kuruluşlarını kendi ceplerinizi de dolduracak şekilde ederinin yüz kat altına kapitalizmin direği yabancı firmalara siz peşkeş çektiniz.

  konu insanlar sebze meyve alamayacak hale gelince yok hal lobisi var, yok soğan stokluyorlar, yok mevsiminde olmayan sebze alınır mı diyecek kadar da alçalıyorsunuz çünkü size öyle diyorlar televizyonda, siz de hiçbir şeyi kendiniz düşünüp araştırıp analiz edemeyecek kadar yetersizsiniz. sorsana kendine "ulan madem hal lobisi var, bu kabzımallar zaten komisyoncu, her zaman çiftçiden aldığının üstüne kar payı koyuyordu, adamların işi bu, ne değişti ki şimdi? bir şeyler şimdi değiştiyse de niye şimdi başladılar vatan hainliğine?" diye..

  yalakalık, istediğini elde etmek için her şeyi mübah saymak, hırsızı bile senin hırsız benim hırsız diye ayırmak, bunları normalleştirdiniz. saygıyı, erdemi, liyakatı, milli değerleri ayaklar altına aldınız.

  devlet de tasarruf etmek istemediği itibarı için halkın paralarını kanal kanal oluk oluk iç ettiği, peşkeş çektiği bir düzeni yarattı ve yolun sonu görünmeye başladı.

  işte bu yanlışlıklar furyasının tezahürüdür bugünkü kuyruklar. belki oy derdinde hiçbir şeyi anlamayan tebaasını konsolide edebilmek için faydası olacaktır bu hizmetin fakat devamı geldikçe olumsuz etkilerini hep birlikte göreceğiz.

  *

  anlattıklarım kesin doğrudur demiyorum ama daha iyi biliyorsanız gelin anlatın. biz sizin gibi hemen savunmaya geçmeyiz, dinleriz, özümsemeye çalışırız, yanlışsa fikrimiz düzeltmeye gayret ederiz.

  bilmiyorsanız da boş teneke gibi ötmeyi bırakıp leş forumlara döndürmeyin buraları.
  4 ... intensivecare
 • ilham verici kadınlar

  4.
  (bkz: tomris uyar)

  turgut uyar, cemal süreya ve edip cansever gibi üç dev ismi derinden etkileyerek eserlerine ilham olabilmiştir.
  5 ... intensivecare
 • zamanı geri alma isteği uyandıran hatalarınız

  13.
  hepsi sizi şu andaki siz yapan şeylerdir. ruh bütünlüğümüzü koruyarak atom altı parçacıklarımıza kadar inip zamanda geri yolculuk yaptıktan sonra tekrar eski halimize gelebileceğimiz bir teknolojiye sahip olmadığımızdan doğal olarak hepsi değiştiremeyeceğiniz şeyler kategorisinde duruyorlar.

  şu abinin haline düşmenin lüzumu var mı mesela?

  zamanı geri alma isteği uyandıran hatalarınız

  aynı şey bu konu da işte... değiştiremiyorsan bütün yaşadıklarınla birlikte nasıl birisi haline geldiğini gerçek anlamda özümsemeye gayret et, bundan sonraki hayatında karşılaştığın anları da bu sayede daha iyi anlarsın ve analiz edersin. aslında geçmişin savaşılacak bir şey olmadığını hissedersin.

  damla damla içi dolan bir kova gibisin. ne damladıysa, ne yaşandıysa sana aittir ama aynı zamanda o biriken suyun altında duruyor o hatalar artık.

  dolabildiğin kadar birikeceksin, şöyle olsaydı daha hızlı dolardım deme, akışta kal.
  2 ... intensivecare
 • yeni şeyler getiriyorum